Záštitu převzal předseda federální vlády ČSSR Lubomír Štrougal.
Statut: 1983_statut001.pdf
Koncepce: 1983_koncepce001.pdf 1983_koncepce002.pdf
Závěrečná zpráva: 1983_zaverecna_zprava001.pdf
Austrálie, Belgie, Bulharsko, Československo, Dánsko, Egypt, Filipíny, Finsko, Francie, Itálie, Japonsko, Jugoslávie, Kanada, Kuba, Maďarsko, NDR, Nizozemí, Nový Zéland, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Spojené státy americké, SRN, SSSR, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie, Vietnam
Jarka M. Burian, divadelní vědec, publicista, režisér, kritik, pedagog – USA
Heinz Bruno Gallée, scénograf, teatrolog, pedagog – Rakousko
Helmut Grosser, technický ředitel Mnichovské opery, předseda OISTT
Otto Kähler, scénograf, pedagog – NDR
Kotaro Maki, scénograf, pedagog, teatrolog – Japonsko
Paul Mignot, architekt, předseda komise divadelní architektury OISTT – Belgie
Rose-Marie Moudoues, teatroložka, kritička, publicistka – Francie
Nils Gunnar Nilsson, architekt, organizátor soutěže divadelní architektury OISTT – Švédsko
Georges Paro, režisér, ředitel Národního divadla v Záhřebu – Jugoslávie
Milica Nikolajevna Požarskaja, teatroložka, autorka ruské encyklopedie scénografie – SSSR
Agnostinho Olavo Rodriguez, historik umění – Brazílie
Zenobiusz Strzelecki, scénograf, teatrolog, pedagog – Polsko
Josef Svoboda, scénograf, pedagog, architekt – ČSSR
Ladislav Vychodil, scénograf, pedagog, předseda scénografické komise OISTT – ČSSR
Předsedkyně poroty: Milica Nikolajevna Požarskaja, SSSR
1983_porota001.pdf
Národní sekce
ZLATÁ TRIGA – Spolková republika Německo – za inscenace a scénografii oper Leoše Janáčka
ZLATÁ MEDAILE – SCÉNOGRAFIE – André Acquart (Francie)
STŘÍBRNÁ MEDAILE – SCÉNOGRAFIE
Maurizio Baló (Itálie) – za scénu k Berliozovu „Faustovu prokletí“
Shigeo Okajima (Japonsko) – za scénografii her Bertolta Brechta
Drago Turina (Jugoslávie) – za scénu ke Šnajderovu „Chorvatskému Faustovi“
ZLATÁ MEDAILE – KOSTÝM – David Short (Velká Británie)
STŘÍBRNÁ MEDAILE – KOSTÝM – Volker Pfüller (NDR)
Tematická sekce - Scénografie hudebně dramatických děl českých a slovenských autorů
ZLATÁ MEDAILE – Marco Arturo Marelli (SRN) – za scénu k Janáčkově opeře „Její pastorkyňa“ v divadle ve Frankfurtu nad Mohanem
STŘÍBRNÁ MEDAILE
Maria Björnsonová (Velká Británie) – za scénografii Janáčkových oper
Zbyněk Kolář (ČSSR) – za scénografii současných čs. oper
Sekce divadelní architektury
ZLATÁ MEDAILE – Finsko – s přihlédnutím k projektu Intimiteatteri v Helsinkách od Pentti Pihy
STŘÍBRNÁ MEDAILE
Francie – s přihlédnutím k projektům Bernarda Guillaumota
Itálie – za expozici příkladné restaurace historických divadelních budov
Československá expozice
ZLATÁ MEDAILE – SCÉNOGRAFIE – Jozef Ciller
STŘÍBRNÁ MEDAILE – SCÉNOGRAFIE – Tomáš Berka, Jan Vančura
ZLATÁ MEDAILE – KOSTÝM – Josef Jelínek
STŘÍBRNÁ MEDAILE – KOSTÝM – Alexander Barbaj
Čestné uznání
-Mladým scénografům SSSR za jejich exponáty:
Vladimír Arefijev, Irina Čerednikovová, Ilona Gansovskaja, Adomas Jakovskis,
Marija Levickaja, Alexandr Orlov, Jelena Stěpanovová, Valerij Viktorov
- Kaoru Kanamori (Japonsko) in memoriam – za celoživotní dílo
- Roy Robitschek (Kanada) – za scénu k dílu „Konec hry“
- Georgie C. Izenour (USA) – za prezentaci historických divadelních prostorů
- Paul Mignot (Belgie) – za projekt Theâtre du Jardin public ve Sfax – Tunis
- Ralf Äke Forsström (Finsko) – za návrh scény k Shakespearově Bouři
- Josef Svoboda, Karel Koutský, Jan Kozel, Petr Slobina, Jindřich Smetana (ČSSR) –
za projekt Laterny magiky
- expozici NDR – za vynikající dokumentaci a prezentaci scénografie
- expozici Dánska – za hledání nových forem divadla a jejich prezentaci
- expozici Holandska – za hledání nových forem divadla a jejich prezentaci
- expozici Polska – za hledání nových forem divadla a jejich prezentaci
- expozici Japonska – za vynikající integraci světového divadla
- expozici Filipín – za zajímavou prezentaci dětského divadla
- expozici Austrálie, Kanady a Vietnamu
Porota doporučila vyslovit uznání všem školám vystavujícím na PQ 83, zvláště pak škole z Londýna.
Počet zúčastněných zemí: 28
Počet vystavujících umělců: 7566
Počet vystavených prací: 3.718
Počet vystavujících českých a slovenských umělců: 27
Instalační materiál: z ekonomických důvodů bylo využito v maximální míře typizovaných panelů a dalších instalačních prvků (soklů, vitrín, figurín), které byly po skončení výstavy zčásti převedeny na výstavu "100 let ND" a zčásti byly odprodány.
Návštěvnost cca 20. 000 osob (průměrná denní návštěvnost 1. 000 osob)
Předběžný rozpočet: 5,5 milionů Kčs
Předseda Výboru PQ: Josef Švagera, I. náměstek ministra kultury ČSR
Místopředseda výboru PQ: Miloslav Kaizl
Členové Výboru PQ: Ján Kákoš, Jan Kohout, Andrej Nemhala, Anežka Neumannová, Karel Notin, Věkoslav Pardyl, Dionýz Stavrovský, Miroslav Stoje, Josef Svoboda, Ladislav Vychodil
Generální komisař: Eva Soukupová
Architektura a grafika výstavy: Leopold Kolarz
Tajemník: Jarmila Gabrielová
Produkce: Helena Albertová
Realizace výstavy: Park kultury a oddechu, Ostrava