PQ 2015

Novinky

Pražské Quadriennale scénogravie a divadelního prostoru Zpět na hlavní stranu Služby PQ 2015
PQ E-Scenography PQ Logo

Novou vizuální prezentaci PQ2015 zpracuje Dynamo design

15.05.2014, 15:5

Odborná komise vybrala ve výběrovém řízení návrh na nové zpracování vizuálního stylu Pražského Quadriennale 2015. Zvítězil projekt  Markéty Steinert a Vítka Škopa ze studia Dynamo design. Splňuje zadání hlavně v nezaměnitelnosti a jasné čitelnosti pro všechny kategorie návštěvníků PQ.

Hlavní symbol vítězné vizuální koncepce je jednoduchý a znakový. Je nepřehlédnutelný a zapamatovatelný, přesto odráží obsahovou koncepci PQ 2015 i zaměření celé akce. Aplikace základního motivu, kterou studio předložilo už v samotném návrhu patřila mezi přihlášenými projekty k  nejrozsáhlejším. Dobře přitom pracuje s dalšími možnostmi využití, a to jak pro grafický design, tak pro práci v prostoru a architektonicko-instalační koncepci celé akce. Na jasnost motivu byl kladen velký důraz už proto, že PQ je naopak obsahově  velmi rozsáhlá a strukturovaná akce, a hodlá oslovit celou škálu návštěvníků. Nepřehlédnutelná je i zajímavá barevnost návrhu, což hrálo při výběru také velkou roli.  

Výběrového řízení se dále zúčastnili:

REDESIGN (druhé místo), Jiří Troskov (třetí místo), Eva Nečasová a Richard Alexander,  MgA. Jaroslav Dufek,   s.r.o. a COLMO v.o.s.

cz / en